Diablo III základní informace

15. ledna 2010 v 19:50 | Jokomo |  Diablo III

Základní info

Vše, co se týká obecných, a hlavně těch základních, informací o Diablu 3 a zároveň nepatří do jiné z kategorií uvedených v menu, je zde.

Cainův deník - Kdo by neznal Deckarda Caina, starou známou osobnost, která nás doprovází celou sérií Diablo. A právě jeho postřehy, zážitky a historická data jsou zapsána v jeho vlastním deníku.
Přehled ďábelské historie - Co se všechno událo v ďábelské historii? Jak to bylo s bratrstvím Horadrimu? Co se stalo s Worldstonem? Kdo to byl Leoric? Jakou roli hrál archanděl Tyrael v historii Diabla? Nejen na tyto otázky zodpoví přehledná časová osa historie Diabla.

Obecně o titulu Diablo III

Jde o akční RPG (Role-Playing Game) hru, která je dalším dílem série Diablo, jejíž předchozí díly jsou:Diablo,Diablo II a datadisk Lord of Destruction. Třetí díl se odehrává v dobrodružném světě s vlastním příběhem a se spoustou nepřátel včetně bossů.
diablo3-logo
Oficiální logo Diabla 3.
Hráč získává zkušenosti, rozvíjí dovednosti své herní postavy a sbírá předměty různého druhu a kvality.Diablo 3 navazuje na jeho předchozí díl Diablo 2 v jednoduchosti uživatelského rozhraní, ale také nabízí několik zcela nových možností, které posouvají Diablo III na další úroveň.
Diablo III je produktem společnosti Blizzard Entertain- ment, zkráceně také označována jako "Blizzard" či "Blizz". Jde o herní společnost, která vyvíjela také předchozí díly série Diablo (tehdejší Blizzard North). Oficiální datum vydání Diabla 3 však ještě nebylo oznámeno. Jediné, co zatím bylo potvrzeno, je, že Diablo III vyjde nejdříve v roce 2011.

Úvodní trailerAkty a questy

Diablo III je rozděleno na čtyři části, které jsou, stejně jako tomu bylo u předešlých dílů série Diablo, označovány jako akty. Každý akt pak obsahuje několik hlavních questů, tedy úkolů také označovaných jako hlavní linie questů, které hráč musí splnit.
Hlavní linie questů je dále doprovázena několika vedlejšími questy, které již není nutné splnit a které se mohou lišit od té hlavní linie questů. Mohou se dokonce lišit v závislosti na herní postavě. Může se tedy stát, že Barbarian může narazit na jiné vedlejší questy, než například Wizard.
Zajímavou odlišností od předešlých dílů série Diablo je nový systém check-pointů. Když totiž herní postava kdekoli zemře, neobjeví se zpět ve městě, jako tomu bývalo například u Diabla 2, ale zobrazí se u posledního check-pointu.

Technické záležitosti

Aby tato sekce o základních informacích o Diablu 3 opravdu kompletní, nesmí tu chybět ani některé z technických stránek hry. A tím je například technologie Havok. Právě na té Diablo III funguje. Jde o technologii, která hru více zpestřuje co se fyzické stránky hry týče. Příkladem může být událost, při které spadne kus zdi či jiných předmětů.
Před samotným oficiálním zveřejněním některých technických stránek či požadavků Diabla III se vedla diskuze také o DirectX 10. Přestože se mohlo zdát, že Diablo 3 bude plně závislé na DirectX 10, oficiální informace potvrdila, že DirectX 10 není pro Diablo III potřeba.
Všem hráčům, kteří hráli první či druhý díl série Diablo na osobním počítači, je jasné, že by si Diablo nezahráli, pokud by neměli myš. Právě ta je také tím klíčovým "nástrojem", kterým se třetí díl Diabla ovládá. A jak bylo i u Diabla 2 zvykem, i v Diablu III je možné si volitelně nastavit klávesové zkratky.

Multiplayer

Pokud jde o Multiplayer, tedy hru více hráčů, tak funguje na nové verzi Battle.netu, tedy na nové verzi oficiálního serveru pro hru více hráčů, který mohou využívat hráči her, které byly vyrobeny společností Blizzard Entertainment.
battlenet-logo
Oficiální logo Battle.netu.
Pro hru na tomto oficiálním serveru si stačí vytvořit jen jeden uživatelský účet, který lze pak využít pro všechny hry, které jsou Battle.netem podporovány. Oficiálně je nová verze označována jako Battle.net 2.0.
Možnost hry více hráčů po běžné síti, tedy LAN/TCP-IP, v Diablu 3 není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama