Diablo III charaktery

15. ledna 2010 v 19:54 | Jokomo |  Diablo III

Charaktery

Character Classes (herní postavy)


V Diablu III je hned několik typů herních postav, přičemž každá z nich má dvě podoby - mužskou a ženskou. Toto pohlavní rozdělení však nemá žádný větší význam. Ani mužská, ani ženská podoba herní postavy nemá žádné své výhody či nevýhody. Jde čistě jen o estetickou záležitost.
Ve hře je tedy na výběr celkem ze čtyř herních postav, přičemž toto číslo ještě není konečné:
  • Barbarian(barbar)
  • Monk(mnich)
  • Witch Doctor(šaman)
  • Wzard(čaroděj)
Jako poznámka pod čarou by mohl být doplněn fakt, že Barbarian je jedinou herní postavou, která se objevila v předchozím díle Diablo II ve stejné podobě i se stejným pojmenováním.
vsechny-postavy-nahled
Zleva: Witch Doctor, Barbarian, Wizard a Monk.

Skill Tree (strom dovedností)

stromKaždá herní postava má svůj Skill Tree, tedy strom dovedností. Ten je obvykle rozdělen do tří kategorií. Každá kategorie obsahuje určitý počet skillů (dovedností). V rámci každé kategorie jsou skilly rozděleny do bloků, tzv. tierů. Každý tier obsahuje několik skillů. Jakmile hráč investuje v tomto tieru 5 skill bodů do jakýchkoli skillů, odemkne se následující tier.
Nyní pár slov k pojmům, konkrétně tedy k novému pojmu rank. Ten se například v Diablu II nevyskytoval. A jaký je jeho význam? Jde o pojem, který se používá pro označení úrovně skillu. Ve skutečnosti má ale asi jít jen o umělou náhradu slova "Level" (úroveň), které se používalo až příliš. A to například ve spojení s levelem postavy, levelem skillu a nebo levelem nějaké lokace (v Diablu 2 bývala spousta lokací s několika úrovněmi - např. Catacombs Level 1-4). Maximální hodnota ranku se u jednotlivých skillů liší.
Synergie, neboli přejímání určitých bonusů z jiných skillů, které se objevily v předchozím dílu série Diablo, ve hře nejsou. Naopak rozdělení skillů na aktivní a pasivní v Diablu III nechybí.

Character Stats (atributy postavy)

Atributy postav, které hrály v předešlých dílech série Diablo velkou roli, jsou nyní vyřešeny tak, že se jimi hráč v podstatě ani nemusí zabývat. Na rozdíl od Diabla 2 tak je rozdělování bodů mezi jednotlivé atributy postav prováděno automaticky.

Imaginární postava Abd al-Hazir

Abd al-Hazir je proslulým gentlemanem, historikem a badatelem. Chopil se nevídané úlohy vyšetřování, zkoumání a ucelování informací o unikátních lokalitách a obyvatelích Svatyně (Sanctuary). V reálu jde ale jen o imaginární osobu, která je považována za autora oficiálních informací o jednotlivých herních postavách, nepřátelích či prostředích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama