Diablo I Questy

16. listopadu 2009 v 12:52 | Jokomo |  Diablo I

Questy

Questy ve hře jsou vybírány z nabídky questů (X - nepovinné, A - povinné), některé jsou povinné vždy a některé nelze hrát v multiplayerové hře nebo jsou mírňě pozměněné (M - multiplayer, S - pouze singleplayer). Úkoly zadávájí buď NPC nebo knihy na podstavcích (tomes).

Poznámka: pokud se např. u questu Butcher wounded townsman nenachází před kostelem tak tento quest jednoduše nemáte.

The Butcher (řezník)

X/M
Zadává: wounded townsman (zraněný občan) - nachází se před kostelem
Odměna: unique axe Butchers Cleaver

V 2. levelu dungeonu je místost vyplněná zprzněnými mrtvolami a spoustou krve, je to samostatná místnost v jedné větší. Uvnitř je boss jménem Butcher který je velmi silný, úkolem je ho zabít. Doporučuju tento quest odložit a vrátit se k němu až budete dostatečně silní (level 6-9). Za mágy se výborně hodí kouzlo fire wall protože vám Butcher svým rychlým útokem brání v dalším kouzlení a fire wall se nemusí kouzlit tak často. Doporučuji si nejdřív vyčistit celé patro a pak na Butchera útočit ať je kam utíkat.

Poisoned water supply (otrávený zdroj vody)

X/S
Zadává: Pepin (léčitel)
Odměna: unique ring Ring of Truth

Že máte úkol poznáte tak, že voda je ve studni žlutá. Ve 2. levelu dungeonu je někde tmavá díra ve zdi což je vstup do The Dark Passage (temná chodba). Tu stačí vyzabíjet. Opět doporučuji se sem vrátit až po vybití 3. levelu dungeonu abyjste už byl schopný válečník poněvadž jsou zde silní kozlové proti jejichž rychému útoku nemůže začínající postava nic dělat. Když ho celý vybijete ozve se roh a Pepin vám dá Ring of Truth.

Skeleton king (král kostlivců)

X/M
Zadává: hostinský Ogden
Odměna: poklady z Leoricovy hrobky a na singleplayer unique Undead Crown

Ve 3. levelu dungeonu je vchod do jeho hrobky jejíž zadní část se samotným Leoricem (skeleton kingem) se otevře až po zmáčknutí pák. Je nutné ho rychle zabít protože umí vyvolávat kostlivce takže se přesile nevyhnete. Účinné kouzlo je holy bolt. V multiplayeru se nachází volně v 3. levelu dungeonu.

Ogden's sign (Ogdenův znak)

X/S
Zadává: Ogden
Odměna: Harlequin crest

Ve 4. levelu se nachází zvláštní místnost uvnitř velké, která kolem ní tvoří jakýsi ambyt. Z dolní strany této místosti je Fallen one Snotspill který tvrdí že "velcí ukradli znak", obejděte místnost kde vymlaťte hodně velkých ale slabých monster a vemte znak v truhle a teď jej buď dáte Ogdenovi. ten vám dá Harlequin crest a Snotspill se na vám před puštěním do katakomb vrhne se svojí partou, nebo ji dáte jemu, nedostanete nic a vrhne se na vás stejně.

Gharbad the weak (slaboch Gharbad)

X/S
Zadává: Gharbad
Odměna: pár náhodných předmětů

Ve 4 levelu se může nacházet takový barevný kozel Gharbad, ten vás požádá abyste ho ochránil před ostatními obyvateli dungeonu, tak jděte někam něco zabít nebo něco rozbít, pak se vraťte, měl by vám něco dát, opět jděte něco rozbít pak se k němů vraťte, pokud se do vás nepustí hned tak třebas jen něco seberte a pak už se do vás pustí, až ho zabijete tak z něj může padnout nějaká užitečná věc.

Arkanaine's Valor

X/S
Zadává: Tome of blood (kniha krve) - někde v 1. levelu katakomb (5. level)
Odměna: Arkanaine's Valor brnění

Tome of Blood vám řekne o tajné místnosti v katakombách kde se nachází brnění slavného Arkanaina. V této místnosti je oltář a Bloodstone, pokaždé když na oltář dáte Bloodstone otevře se další místnost (uvídíte na mapě) a v té poslední je brnění Arkanaine's Valor jako Odměna.

Magic Rock (magický kámen)

X/S
Zadává: kovář Griswold
Odměna: Empyrean Band

V 5. levelu se někde na kulatém stole nachází tento kámen, stačí ho donést Griswoldovi dostanete za to prsten Empyrean band.

Chamber of Bone (kostnice)

X/S
Zadává: Mythical book v katakombách
Odměna: kouzlo Guardian

Po přečtení knihy se okolo schodiště do kostnice zdi promění ve sloupy takže tam stačí vlízt. Je tady opravdu hodně kostlivců a hodí se sem kouzlo fire wall. Po zatáhnutí za páku vybijte zbytek komnaty a naučte se kouzlo u podstavce.

Halls of the blind (síně slepých)

X/S
Zadává: book of blind v katakombách
Odměna: optic amulet

Je to v Levelu 7 po přečtění knihy se otevře cesta do předtím zavřené místnosti. Tam vybijte nepříjemné Hiddeny a seberte optic amulet.

Zhar the Mad

X/S
Zadává: Zhar the Mad
Odměna: jeho knihy v bookcase

V 8. levelu s ním promluvte, dá vám knihu. Pak můžete posbírat svitky a knížky okolo, ovšem pokud seberere knihu z police, Zhar se naštve a musíte se s ním utkat. Je velmi nepříjemný, stále se teleportuje, je dobré použít stone curse.

Black Mushroom (černá houba)

X/S
Zadává: Adria
Odměna: spectral elixir

V 1. levelu jeskyní najdete fungal tome, tu dejte Adrie a ta vám řekne abyste přinesli black mushroom, když jí ji přinesete tak vám řekne že ji potřebuje Pepin. Ten vás požádá ještě o demon's brain ten padne z prvního, koho zabijete. Když mu ji přinesete tak vám dá elixír pro Adriu ale ta ho nepotřebuje, po jeho vypití obdržíte 1-3 body do každého atrubutu.

Anvil of Fury (kovadlina zuřivosti)

X/S
Zadává: Griswold
Odměna: Griswold's edge

Před vstupem do jeskyní si vám Griswold řekne o magickou kovadlinu na které by mohl kovat neuvěřitelné zbraně. Kovadlina je v 10. levelu na ostrůvku uprostřed a je dobře hlídaná. Naštěstí se dá hodně nepřátel zabít z dálky. za odměnu dostanete výborný meč Griswold's edge.

Warlord of Blood (Warlord krve)

X/S
Zadává: Steel tome
Odměna: 4 zbraně a 2 brnění

Než ji ve 13. levelu přečtete, radši si vybijte vše v levelu protože Warlord je tuhý. Po přečtení se otevře komnata a vyběhne na vás skupina rytířů a Warlord. Je to težký boj. Až vyhrajete vyberte poklady z komnaty.

Lachnadan

X/S
Zadává: Lachnadan
Odměna: Veil of Steel

Ve 14. levelu je rytíř Lachnadan. Ten vám řekne že je jediný Blood knight (krvavý rytíř), který chce zlomit kletbu (chce umřít), ale nemůže zemřít leda že by našel golden elixir. Ten je v 15. levelu, až ho najdete tak ho dejte Lachnadanovi, ten vám dá svou helmu Veil of Steel a zemře.

Arcibishop Lazarus (arcibiskup Lazarus)

A/M
Zadává: Cain
Odměna: předmět a přístup do 16. levelu

V 15. patře najdete hůl, tu dejte Cainovi, ten vám řekne, že patří Lazarusovi. V 15 patře jděte do rudého portálu. Vybijte démonky (hell spawns), a vlezte na šedé kruhy - teleporty. Až všechno vybijete jděte zpět k teleportu kterým jste přišli a ten vás teleportuje k Lazarusovi, je tu Lazarus a 3 démonky - bossové a hromada démonek. Dokud Lazarus mluví tak vás nikdo nenapadne, tudíž můžete zakouzlit kouzla, na čaroděje je nejlepší stone curse. Až vše vybijete tak se eteleportem vraťte do 15. levelu kde je již otevřena cesta k Diablovi.

Diablo

A/M
Zadává: Cain
Odměna: konec hry

Poté co jste zabili Lazaruse pokecejte s Cainem a ten vám neuloží nic lehčího, než zabít Diabla. Jděte pentagramem do 16 levelu (down to Diablo), ten funguje tak, že s každým dalším zatáhnutím za páku se otevře další kus levelu s dalšími monstry, tak na to pamatujte. Až zatáhnete za poslední páku objeví se Diablo s další armádkou. Diablo je velmi silný hlavně kvůli kouzlu apocalypse kterým vás zasáhne i na velkou vzdálenost, nejlepší je si na něj počkat za nějakou zídkou a řezat ho ze všech sil, kouzly nebo zbraněmi. Po jeho zabití následuje pěkný filmeček jak hrdina (vy) všehno zkazí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama